KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14954214
nr 1495 4214
Paul Piltz
(1898-1973), Sverige
Oljemålning, "Lofoten". Ej signerad, intyg a tergo. Olja på duk, 64x76 cm, yttermått inklusive ram: 67x80 cm
Paul Piltz (tidigare Nilsson), svensk målare född 1898, död 1973.
måndag 10 oktober 2022
kl 20:30:40
Paul Piltz
Läs mer om Paul Piltz